PRVENSTVO DALMACIJE U PLIVANJU ODRŽANO U SPLITU Četiri plivača Zadra osvojila osam medalja!

PRVENSTVO DALMACIJE U PLIVANJU ODRŽANO U SPLITU

Juniori i mlađi seniori PK Zadar nastupili su na prvenstvu Dalmacije u seniorskoj konkurenciji održanom u Splitu. Natjecanje je bilo kontrolna točka za plivače Zadra koji se spremaju za otvoreno PH koje će se održati od 21. do 23. lipnja u Zagrebu, te za pojedinačno PH krajem srpnja.

Natjecanje je održano na 50 metarskom bazenu u Poljud, a za PK zadar nastupili su mlađi seniori Antonio Milin i Bruno Šarić te juniori Sandro Barić i Božo Puhalović u pratnji trenera Željka Olujića. Osvojili su osam plasmana među najboljih troje u apsolutnom poretku u svojim disciplinama.

U konkurenciji 140 plivača iz 10 klubova iz Dalmacije najuspješniji plivač Zadra bio je mlađi senior Antonio MIlin koji je došao do dva prva mjesta te jednog drugog i trećeg mjesta. Zlatna odličja je uzeo na 100 m prsno (1:08.85) i na 200 m prsno (2:30.92), a najveći broj bodova (drugo mjesto) otplivao je u utrci 50 m leđno (27.72 - 652 boda), te za treće mjesto na 50 m delfin (26.30).

Junior Sandro Barić bio je drugi na 100 m prsno (1:10.24) i treći na 200 m mješovito (2:30.24). Mlađi senior Bruno Šarić doplivao je do prvog mjesta na 100 m leđno (1:02.61), a junior Božo Puhalović osvojio je drugo mjesto na 50 m slobodno (25.05).

- Prema onome što su naši plivači pokazali, uzevši osam odličja, dobili smo jasan putokaz za Otvoreno prvenstvo Hrvatske. I jači klubovi od nas su osovjili manje odličja, kazao nam je trener Željko Olujić.

Iduće natjecanje za najmlađe plivače je 15. lipnja u Splitu, kada će nastupiti 11 početnika PK Zadra.